Obec Nemčiňany
ObecNemčiňany

Poďakovanie za dôveru v komunálnych voľbách

Vážený občania

Vážení občania, 29. októbra, zvolením nového vedenia našej obce, sa začne nová, ďalšia etapa fungovania našej územnej samosprávy. Najbližšie štyri roky ju budú viesť ľudia, ktorým práve 29. októbra, bola zo strany obyvateľov obce vyjadrená dôvera pri správe vecí verejných. Keď som po tretíkrát rozmýšľal nad svojou kandidatúrou na funkciu starostu, zvažoval som všetky pre a proti, ktoré táto funkcia so sebou prináša. Priznám sa, že rozhodnutie ísť kandidovať na funkciu starostu som prijal relatívne neskôr, pretože boli to najmä subjektívne dôvody, ktoré ma presviedčali skôr o tom, aby som sa o funkciu už neuchádzal. Vtedy ale prišla podpora a povzbudenie zo strany obyvateľov našej obce, ktorí ma uistili v tom, že pôsobenie mojej osoby vo funkcii starostu obce má zmysel, a že všetka vynaložená snaha za ostatné štyri roky, nezostala bez povšimnutia. Úprimne, bol som milo prekvapený, keď mi bola opäť daná možnosť postaviť sa na čelo našej obce. Chcel by som sa preto poďakovať za príležitosť viesť našu obec ďalšie štyri roky. V prvom rade všetkým voličom, ktorí mi vo voľbách dali svoj hlas a vyjadrili tak súhlas s mojím ďalším pôsobením vo funkcii starostu obce. V druhom rade všetkým tým, ktorí ma podporovali, ale sa nemohli z osobných dôvodov dostaviť k volebným urnám, no a do tretice všetkým, ktorí sa volieb zúčastnili, bez ohľadu na to, komu odovzdali svoj hlas. Mandát starostu sa budem snažiť vykonávať a všetky rozhodnutia prijímať tak, aby boli na prospech obce a na prospech všetkých jej obyvateľov. Komunálne voľby však nie sú iba o starostovi, ale aj o obecnom zastupiteľstve, bez ktorého by územná samospráva nemohla vykonávať svoju samosprávnu pôsobnosť. Novozvoleným poslankyniam a poslancom obecného zastupiteľstva by som chcel popriať veľa energie, dobrých nápadov, trpezlivosti a samozrejme správnych rozhodnutí. A tiež by som chcel popriať ostatným neúspešným kandidátom, či už o starostovský mandát alebo o poslanecký mandát veľa úspechov v ich ďalšom osobnom živote.

Dátum vloženia: 30. 10. 2022 19:25
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 10. 2022 19:27

Udalosti

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.